جمعه 1 شهريور 1398 Friday 23 August 2019

سرداران بی مدال

Alihajiloo1 سرداران بی مدال- علی حاجیلو دارنده مدال نقره آسیایی 1970 بانکوک

ادامه مطلب...

KarimSouri مصاحبه اختصاصی کهن بوم با کریم سوری از سرداران بی مدال کشتی آزاد

ادامه مطلب...

behroozsoltani

 

 
  •  
  •  مصاحبه اختصاصي سايت کهن بوم با بهروز سلطاني يکي از سرداران بي مدال کشتي آزاد.

ادامه مطلب...

کسی که در کودکی با دستفروشی گذران می کرد ،هنگامی که از او پرسیدم بS Mogarebi40زرگترین آرزویی که داشته ای و فکر میکنی به آن نرسیده ای چیست ؟

ادامه مطلب...

S%20mogarebi1 حاج شاهپور مقربي مردي از جنس پهلواني و عياري- بخش 1

ادامه مطلب...

روزگار از سالها قبل اشكان را براي ورود به كشتي آماده مي كرد، اشكان كوچك هر روز برومند تر مي شد تا اينكه دست پدر در دست زمانه قرار گرفت و اشكان را صرفا براي داشتن اندامي مناسب تر به دست ورزش سپرد. اشكان كوچك در16  سالگي براي اولين بار به باشگاه تختي نزد كاظم محبي رفت تا كشتي بگيرد. A%20azalefar10

ادامه مطلب...

نميدانم جمال ميرزايي را جزو سرداران بي مدال بدانم و يا بزرگان و نام آوران کشتي .J%20mirzaee
جمال سن و سالي ندارد اما در عين جواني به جرات ميتوان او را جزو بزرگان و نامداران به شمار آورد ، در بازوان توانمند او نيرويي نهفته است که مي توان با تکيه بر آن نام کشتي ايران را در آوردگاه هاي جهاني به حدي بالا کشد که پايين آوردنش ممکن نباشد.
جمال مانند ديگر بزرگان کشورمان از جنس افنخار آفريني و شجاعت است .
شجاعتي که به پشتوانه آن با حريفان قدرتمند چنان پنجه در پنجه مي افکند که گويي شيري است در بيشه کشتي و همواره فرصتي مي طلبد که با نبردي شايسته افتخاري بزرگ براي ايران بيافريند.
اما مسئولين نيز بايد مانند دشتباني شايسته به خوبي مراقب شيران نامدار ايراني باشند ، تا نوابغ کشتي بتوانند در سايه آرامش به خوبي هنرنمايي کنند.
دست اندر کاران کشتي کشور مي توانند با تصميمات صحيح و بدون هيچ غرض ورزي پشتوانه اين يلان و پهلوانان باشند تا ايران پر افتخار تر داشته باشيم.

ادامه مطلب...

مدیون محمد ایرانی هستم.
منصور خان گفت ساکم را برای المپیک ببندم.
به حرمت قهرمانی و کسوت،کشتی را بخشیدم.
یکی از بزرگان می گفت :کشتی برای گرفتن است.M%20yonese5
جمال میرزایی یکی از نوادر و پدیده های کشتی است.
با دلی قرص به وزن 96 کیلوگرم آمدم چراکه 84 کیلوگرم برای جمال است.
هیچ کدام از مدال داران داخلی از من برتر نبودند و همیشه بین ما برد و باخت بود.
خاطراتی در دوران قهرمانی هست که همواره اذیتم می کند.
حقم را از کشتی نگرفته ام.
دست پدر و مادرم را می بوسم.

ادامه مطلب...

گاهي پهلواني با تكيه بر تجربيات خويش قلعه اي بنا مي‌كند، برافراشته تا تيغ آسمان، قلعه اي استوار كه ستونهايش يك به يك تجربه است و پهلواني و مردانگي.حتي اگر به ظاهر فرو ريزد، همواره و هميشه استوار درميان ذهن ها و قلب ها مي‌ماندو....
تاريخ كشتي ايران هيچگاه نام فرزندان و دلاوران خود را از ياد نمي برد، مردانيكه با امكانات محدود افتخاراتي بزرگ آفريدند و پشت بسياري از بزرگان جهان را به خاك سائيدند.
آنانيكه وجودشان براي تختي ها، زنديها و موحدها نعمتي بس بزرگ بود، با بي تدبيري و نبود راهنما نتوانسته نام خود را همچون اين دلاوران جهاني كنند.Kamel11

ادامه مطلب...

بدون ترديد مي توان عنوان نمود از كشتي گيران سرشناسي كه درخشش بسياري در دوران خود داشت، اميرهوشنگ حقيقي كشتي گير وزن 57 و 62 بود كه توانست در رده هاي سني مختلف از سد بسياري از كشتي گيران مطرح بگذرد ودر سالهاي 59 لغايت72 عناوين مختلفي در سطح كشور كسب نمايد.

Haghigi4

ادامه مطلب...

ورود کاربران